Ocenění FIFI - The FiFi Awards

Ocenění FIFI - The FiFi Awards

Ocenění ve světě parfémů uděluje organizace Fragrance Foundation, která vznikla již v roce 1949. Nápad vznikl u emeritní prezidentky Fragrance Foundation - Annette Green, která dostala nápad ctít parfémové odvětví a oceňovat jednotlivé tvůrčí úspěchy.

Ve světě vůní jsou ceny FiFi uznávaným symbolem dokonalosti. O udělení cen rozhodují především výrobci a designéři parfémů, kteří jsou na slovo vzatí a kteří se ve světě vůní pohybují. Jsou to registrovaní odborníci. Ocenění FiFi vypovídá o kvalitě vůně.

Křišťálové ocenění FIFI, jak se mu zkráceně začalo říkat, navrhnul již v roce 1975 designér Pierre Dinand ve Francii. Velmi záhy se z něho stal mezinárodně uznávaný symbol.

V roce 2006 přišel redesign, kde vítězný návrh vytvořený Denisem Boudardem znázorňuje kapku parfému, jenž se rozpouští a rozvlňuje štíhlý hranol krystalu. Předání nové ceny FiFi probělo při slavnostním předávání v roce 2007.

Parfémová ocenění jsou udělována v různých kategoriích:

Fragrance OF THE YEAR: Vůně roku

V kategorii se samostatně posuzují pánské vůně a samostatně dámské vůně. Rozhoduje i to, zda je vůně jen pro přímý prodej (Private Label / Direct Sell), nebo jde o vůni široce dostupnou (Broad Appeal / Popular Appeal). Zda vůně patří mezi Nové vůně (Nouveau Niche), Luxusní vůně (Luxe).

Fragrance HALL OF FAME: Vůně v síni slávy

Toto ocenění může každý rok dostat jen jediná vůně. Zda pánská nebo dámská se nerozlišuje. FiFi v této kategorii se udělují vynikajícím vůním, které jsou na trhu více jak 15 let.

BEST NEW CELEBRITY Fragrance OF THE YEAR: Vůně celebrit

Vůně celebrit.

PACKAGING OF THE YEAR: Nejlepší balení

Také se samostatně volí mezi pánskými a dámskými vůněmi.

MEDIA CAMPAIGN OF THE YEAR: Nejlepší propagační kampaň roku

Nejlepší propagační kampaň roku.

 

O ocenění FIFI se může ucházet každý, ale ne každý ho může získat - ocenění pro nejlepší parfémy na trhu zvané The FiFi Awards.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení